اقتصاد مقاومتی, اقدام و عمل دوشنبه 3 آبان 1395


 

به پورتال سازمان تعزیرات حکومتی(استان قزوین) خوش آمدید
اخبار و تازه ها
 
اخبار استان قزوین

محمود احمدی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قزوین از محکومیت عامل مواد غذایی(شکلات خارجی) در این استان خبر داد

با دریافت گزارش ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قزوین در حین گشت زنی و کنترل خودروها با مشکوک شدن به یک خودروی عبوری پس از متوقف ساختن آن در طی بازرسی تعداد 76 قوطی شکلات (2088عدد شکلات خارجی قاچاق) کشف گردید. سپس پرونده تشکیل و جهت رسیدگی به شعبه هفتم رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارزتعزیرات حکومتی شهرستان قزوین ارجاع داده شد شعبه با احضار متهم و بررسی اسناد و مدارک موجود تخلف انتسابی را محرز تشخیص داده و متهم را علاوه بر ضبط کالای مکشوفه به نفع دولت بپرداخت 000 000 110ریال (یکصدوده میلیون ریال ) جزای نقدی در حق دولت محکوم نمود.

08:24:36 1395/08/02

محمود احمدی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قزوین از محکومیت یک بیمارستان خصوصی به دلیل گرانفروشی(دریافت اضافه وجه بیش از قیمت مصوب) در تعزیرات حکومتی استان قزوین خبر داد.
حسب گزارش بازرسان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین از یک بیمارستان خصوصی به علت گرانفروشی (دریافت اضافه وجه بیش از قیمت مصوب) پرونده ای تشکیل و به شعبه ششم ویژه رسیدگی به تخلفات بهداشتی تعزیرات حکومتی استان قزوین ارسال گردید. شعبه رسیدگی کننده ،تخلف انتسابی را محرز تشخیص داده و متخلف را به پرداخت مبلغ بیش از6800000 ریال(شش ملیون و هشتصد هزار ریال) جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم نمود.
08:59:42 1395/07/29

محمود احمدی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قزوین از محکومیت یک واحد صنفی توزیع مواد غذایی به دلیل تقلب(عرضه وفروش کالای تاریخ گذشته)در تعزیرات حکومتی استان قزوین در این استان خبر داد.

حسب شکایت مردمی به سامانه اداره کل تعزیرات حکومتی استان وذکر آدرس ومشخصات یک واحد توزیعی مواد غذایی وبهداشتی درمرکز شهر قزوین که اقدام به فروش کالاها ی خواربار ومواد بهداشتی تاریخ مصرف گذشته می نمود، پرونده ای در شعبه هشتم تعزیرات حکومتی تنظیم و مورد رسیدگی قرار گرفت.با توجه به مستندات پرونده تخلفات انتسابی را محرز و مسلم تشخیص داده واحد صنفی مذکور را به پرداخت بیش ازسیصدو شصت میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم نموده وکلیه کالاهای تاریخ گذشته توقیفی معدوم گردید.

07:56:39 1395/07/25

محکومیت عامل قاچاق لوازم خانگی (ظروف تفلون)در تعزیرات حکومتی استان قزوین

محمود احمدی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قزوین از محکومیت عامل قاچاق لوازم خانگی(ظروف تفلون) در این استان خبر داد.

عوامل مرکز عملیات پاوا قزوین در یک اقدام عملیاتی درعوارضی قزوین زنجان موفق به شناسایی وتوقیف یکدستگاه کامیون شده ودر بازرسی صورت گرفته تعداد هشت هزار پارچه ظروف تفلون سرامیکی قاچاق از داخل خودرو کشف شد،سپس پرونده تشکیل و جهت رسیدگی به شعبه هفتم رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارزتعزیرات حکومتی شهرستان قزوین ارجاع داده شد .شعبه با احضار متهم و بررسی اسناد و مدارک موجود تخلف انتسابی را محرز تشخیص داده و متهم را علاوه بر ضبط کالای مکشوفه به نفع دولت بپرداخت (مبلغ بیش از 1800000000ریال, یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال) جزای نقدی در حق دولت محکوم نمود.

09:42:05 1395/07/24

محکومیت عامل قاچاق سوخت در تعزیرات حکومتی استان قزوین

محمود احمدی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قزوین از محکومیت عامل قاچاق سوخت در این استان خبر داد.

با دریافت گزارش ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قزوین در حین گشت زنی و کنترل خودروها ، به یک دستگاه خودروی اسکانیا تانکردار مشکوک شده که پس از متوقف ساختن وبررسی مدارک واظهارات ضدو نقیض راننده مشخص میگردد حامل 31000لیتر نفت سفید قاچاق می باشد . سپس پرونده تشکیل و جهت رسیدگی به شعبه هفتم رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارزتعزیرات حکومتی شهرستان قزوین ارجاع داده شد. شعبه با احضار متهم و بررسی اسناد و مدارک موجود تخلف انتسابی را محرز تشخیص داده و متهم را علاوه بر ضبط کالای مکشوفه به نفع دولت به پرداخت000 000 341ریال (سیصدو چهل و یک میلیون ریال ) جریمه نقدی جزای نقدی در حق دولت محکوم نمود.

08:26:53 1395/07/17

محکومیت عامل قاچاق سیگار در تعزیرات حکومتی استان قزوین

محمود احمدی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قزوین از محکومیت عامل قاچاق سیگار در این استان خبر داد.

با دریافت گزارش ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قزوین در حین بازرسی از اصناف تعداد 1548 پاکت انواع سیگار خارجی و36کارتن توتون خارجی قاچاق کشف شد.سپس پرونده تشکیل و جهت رسیدگی به شعبه هفتم رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارزتعزیرات حکومتی شهرستان قزوین ارجاع داده شد شعبه با احضار متهم و بررسی اسناد و مدارک موجود تخلف انتسابی را محرز تشخیص داده و متهم را علاوه بر ضبط کالای مکشوفه به نفع دولت بپرداخت 760 792 129ریال (صدو بیست و نه میلیون وهفتصدونود ودو هزاروهفتصدو شصت ریال )جزای نقدی در حق دولت محکوم نمود.

11:03:37 1395/07/14

همایش طرح ملی سراسری مبارزه با قاچاق لوازم خانگی با حضور کسبه وا صناف لوازم خانگی ، و مسوولان اجرایی مرتبط در قزوین

در مورخ 95/07/11 واحدهای صنفی اتحادیه لوازم خانگی در سالن اجتماعات مسجد محمد رسول الله (ص) شهر قزوین جهت شرکت در همایش طرح ملی مبارزه با قاچاق لوازم خانگی با حضور احمدی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قزوین و دستگاه های نظارتی گرد هم آمدند.

ابتدا، جلسه با تلاوت قرآن کریم آغاز و مدیر کل تعزیرات حکومتی ضمن خوش آمد گویی به حاضرین به شرح این مهم پرداختند و نکاتی را در خصوص چگونگی اجرای طرح عنوان نمودند و اظهارداشتند که قصد این اداره کل از اجرای طرح ، حمایت از مصرف کننده و تولید کنندگان داخلی بوده و این اداره کل دیدگاه قهری را دنبال نمی کند به همین دلیل یکماه ابتدایی طرح را به آموزش پیشگیری و تذکر و اخطار اختصاص داده ایم لذا ما از کسبه محترم این صنف می خواهیم در کنار ما باشند و ما را در این راه یاری کنند.

ایشان در ادامه یادآور شدند قاچاق لطمات سنگینی به اقتصاد ،اشتغال و تولید کشور وارد کرده و باعث تعطیلی یا نیمه فعال شدن بسیاری از واحدهای تولیدی شده که این موضوع در استان صنعتی قزوین بیشتر به چشم می خورد.همچنین مدیر کل تعزیرات با اشاره به اینکه عزم سازمان تعزیرات حکومتی در جهت برخورد با عوامل قاچاق چه در سطح عرضه و چه در سطح ورودی های کشور جزم است عنوان کردند اگر در سطح عرضه ،برخورد با پدیده قاچاق صورت بگیرد قطعاً برای قاچاقچیان عمده نیز مقرون به صرفه نخواهد بود .

ایشان ضمن اظهارامیدواری در خصوص اینکه قزوین بعنوان الگوی کشوری در جهت عاری ساختن بازار این استان از کالای قاچاق معرفی شود عنوان کردند انشاءاله از ابتدای آبانماه با همکاری عزیزان صنف لوازم خانگی شاهد حتی یک قلم کالای قاچاق در سطح عرضه و واحدهای صنفی نباشیم.

08:09:50 1395/07/13

اعزام اکیپ های گشت سیار تعزیرات حکومتی استان قزوین، در مرحله نخست طرح ملی مقابله با قاچاق لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی و آرایشی بهداشتی

احمدی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت :در مرحله نخست،مقابله با قاچاق کالا با اولویت لوازم خانگی، اقدامات پیشگیرانه ای صورت گرفته است .از جمله این اقدامات،برگزاری جلسه با هیات مدیره صنف لوازم خانگی،به اتفاق نماینده اتاق اصناف،و اداره صنعت معدن استان می باشد.محمود احمدی با تشریح این مهم که در مذاکرات صورت گرفته اصناف ودستگاههای مربوط استقبال خود را ازاین طرح ملی اعلام داشتند، همراهی و همدلی دست اندر کاران،خصوصن صنف لوازم خانگی را برای اجرای هر چه مناسب تراین مهم خواستار شد و از عزم راسخ سازمان تعزیرات برای مقابله با کالاهای قاچاق در این استان خبر داد.از این رو برای جلوگیری از هر گونه بی ثباتی در این بازار خواستار اجرای دقیق بندهای ذ و ر ماده 1 قانون مبارزه با قاچاق کالا وا رز در مبادی رسمی و ورودی شدند.

09:45:23 1395/07/08
 

جریمه سه میلیارد ریالی قاچاقچی پوشاک در بوشهر

مدیرکل تعزیرات حکومتی بوشهر اعلام کرد: با کشف یک محموله پوشاک خارجی قاچاق، پرونده به منظور رسیدگی به شعبه تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.
13:52:49 1395/08/03

صدور رای دو پرونده قاچاق کالا در فارس

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس گفت: با کشف دو محموله قاچاق شامل مقادیر قابل توجهی پتو ، پوشاک و آبمیوه خارجی ، پرونده ها به منظور رسیدگی به شعب تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.
11:14:35 1395/08/03

جریمه 14 میلیارد ریالی عوامل قاچاق کالا در کرمانشاه

مدیرکل تعزیرات حکومتی کرمانشاه گفت: با کشف 311 تن برنج، 444 ثوب پوشاک، دو دستگاه تلویزیون و بیست حلقه لاستیک خارجی قاچاق، پرونده ها به منظور رسیدگی به شعب تعزیرات حکومتی استان ارجاع شدند.
11:12:38 1395/08/03

محکومیت 921 میلیونی قاچاقچیان کفش و نوشابه خارجی در گیلان

دو قاچاقچی محموله کفش و نوشابه خارجی در گیلان به پرداخت 921 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.
14:05:57 1395/08/02

آخرین احکام صادره در تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی/ ضبط کالا و جزای نقدی فرجام قاچاق

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان غربی با اعلام آخرین احکام صادره در این اداره کل از ضبط کالای قاچاق و جزای نقدی قاچاقچیان دو پرونده خبر داد.
08:10:25 1395/08/02

جزئیات رسیدگی به دو پرونده قاچاق سوخت در هرمزگان

مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان جزئیات رسیدگی به دو پرونده قاچاق سوخت در این استان را اعلام کرد.
11:42:00 1395/08/01

جریمه میلیاردی شرکت گرانفروش در کرمان

مدیرکل تعزیرات حکومتی کرمان از تعزیر میلیاردی شرکت گرانفروش خبر داد.
11:41:38 1395/08/01
تاریخ آخرین به روز رسانی: 1395/08/03
كليه حقوق اين سایت متعلق به سازمان تعزیرات حکومتی مي باشد.