حمایت از کالای ایرانی یکشنبه 3 تیر 1397
ارتباطات اداره کل
ارتباطات اداره کل
این اداره کل همکاری بسیار خوبی با ادارات و ارگانها در ارتباط با وظایف قانونی سازمان تعزیرات حکومتی دارد که ذیلاً توضیح داده خواهد شد .
سازمان بازرگانی
هماهنگی بین دو مجموعه با حضور مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با رئیس سازمان بازرگانی خراسان رضوی که مباحث خوبی پیرامون تعامل هر چه بیشتر و بهتر بین دو مجموعه مطرح و نتایج خوبی نیز حاصل شده .
* معاونت بازرسی و نظارت سازمان بازرگانی استان با معاونت اجرایی در خصوص بررسی مشکلات گزارش ها و پرونده ها و همکاری بیشتر بین شعبات اداره کل و سازمان بازرگانی استان در مشهد و شهرستانها .
* کمیته تأمین و توزیع سیمان استان که در اداره بازرگانی برگزار می گردد و بررسی در خصوص توزیع و نظارت و ساماندهی سیمان در بخش های ملی ، عمرانی ، سهمیه مردمی که تصمیم گیری و پیگیری انجام می گردد . و بر اساس تصمیمات کمیته سیمان در موارد بحرانی تصمیم گیری می شود تا در روند توزیع سیمان در استان مشکلی پیش نیاید .
* در ایام تعطیلات که خیل عظیم زائران و مجاوران به این استان عزیمت می نمایند در خصوص نحوه نظارت و تنظیم بازار بین دو سازمان بحث و تبادل نظر انجام می گیرد .
کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات
از دیگر ارتباطات این اداره کل ارتباط با مراجع سیاسی و امنیتی استان و فرمانداری ها از طریق کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات که در مرکز استان با ریاست محترم استاندار و در شهرستانها فرمانداران محترم و عضویت بالاترین مرجع محلی سازمانهای بازرگانی و تعزیرات حکومتی به منظور نظارت بر حسن اجرای قانون آئین نامه های تعزیرات حکومتی ، هماهنگی و پشتیبانی لازم از مجریان قانون تعزیرات حکومتی .
یاد آور می گردد که در این کمیسیون ها ادارات تعزیرات حکومتی بعنوان دبیر در خصوص نحوه و زمان تشکیل و دستور کار این کمیسیونها ایفای نقش می نمایند .
کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان :
این کمیسیون به منظور برنامه ریزی ، هدایت ، سیاست گذاری ، هماهنگی و نظارت در حوزه امور اجرایی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تناسب نیازمندی های استان برگزار می گردد که رئیس کمیسیون استان در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استاندار یا جانشین ایشان ( معاون امنیتی انتظامی استانداری ) ، دبیر این کمیسیون مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری و دیگر اعضاء رئیس کل دادگستری استان ، فرمانده نیروی انتظامی استان و معاونت آگاهی ، اداره کل تعزیرات حکومتی استان ، سازمان بازرگانی استان ، سازمان صنایع و معادن استان ، سازمان جهاد کشاورزی استان ، ناظر گمرکات و مدیر کل گمرک مشهد ، شرکت پخش فرآورده های نفتی مشهد ، دخانیات استان که در این کمیسیون شرکت دارند .
* دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مشهد ، سبزوار و گناباد در ارتباط با پرونده های بهداشتی و درمانی و داروخانه ها و مراکز تولید و پخش مواد غذایی .
* حضور مستمر و فعال در شورای عالی سلامت استان که در استانداری به ریاست استاندار تشکیل میشود .
* حضور مستمر و فعال در کمیسیون ماده 11 قانون تعزیرات حکومتی ، امور بهداشتی و درمانی .
* مراکز بهداشتی و درمانی استان و شهرستان مشهد در خصوص پرونده های بهداشتی .
* سازمان نظام پزشکی مشهد حضور مستمر و فعال در کمیته بررسی و پیگیری تعرفه های بخش خصوصی .
* اداره کل دامپزشکی در ارتباط با تشکیل پرونده های مرتبط با امور دام .
* شهرداری مشهد در خصوص مشاغل مزاحم و تمدیدهای بهداشتی ، تصمیم گیری در رابطه با فروشندگان دام و مرغ زنده در سطح شهر مشهد .
* دادگستری استان الحمدالله همکاری و تعامل بسیار خوبی بین اداره کل و دستگاه قضایی استان برقرار می باشد مدیر کل تعزیرات حکومتی استان در شورای عالی قضایی استان حضور فعال داشته و با محاکم دادگاه انقلاب نیز در ارتباط با پرونده های قاچاق کالا و ارز تعامل بسیار خوبی ایجاد شده است .
*نیروی انتظامی در ارتباط با پرونده ها قاچاق کالا
*گمرکات در ارتباط با پرونده های قاچاق کالا .
*اطلاعات در ارتباط با پرونده های قاچاق کالا و ارز .
*سازمان دخانیات استان در ارتباط با پرونده های دخانی .
*معاونتهای مختلف دانشگاههای علوم پزشکی استان در ارتباط با تشکیل پرونده های دارو و درمان و کارشناسی پرونده ها .
*شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه مشهد در ارتباط با عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی به ویژه بنزین و قاچاق سوخت
*بانک ها نظیر بانک مرکزی ، تجارت ، ملت ، صادرات ، ملی و .... در ارتباط با پرونده های ارزی .
*سازمان آموزش و پرورش در ارتباط با پرونده های مراکز آموزشی .
* سازمان تاکسیرانی مشهد در ارتباط با پرونده های حمل و نقل درون شهری .
*سازمان حمل و نقل و پایانه های مسافربری استان در ارتباط با پرونده های شرکتهای حمل و نقل .
ضمناً بر اساس ماده 35 آئین نامه سازمان تعزیرات حکومتی کلیه سازمان های دولتی از قبیل سازمان ثبت و اسناد ، سازمان زندانها ، نیروی انتظامی ، واحدهای ابلاغ و اجرای دادگستری که موظف به همکاری با ادارات کل تعزیرات حکومتی استان می باشند . که با تدابیر مدیریت محترم اداره کل تعامل و همکاری بسیار خوبی با دستگاههای اجرایی استان برقرار می باشد
 
تاریخ آخرین به روز رسانی: 1397/04/03
كليه حقوق اين سایت متعلق به سازمان تعزیرات حکومتی مي باشد.