سه شنبه 24 مهر 1397
| |
تاریخ 1396/11/24         ساعت 14:42:12     گروه خبری تعزیرات

معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در جلسه شورای قضائی استان خوزستان حضور یافت.
 به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، جمال انصاری معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی به همراه مهدی صابری معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان در جلسه شورای قضائی استان خوزستان حضور یافت.
انصاری در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: همه سازمان ها باید با یکدیگر برای انجام رسالت های خود به ویژه در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز همکاری کنند.
وی گفت: این سازمان به ضرورت و با هدف کنترل، نظارت و حمایت بازار تشکیل شده و در حال حاضر بر حسب اقتضائات اجتماعی و برابر مقرراتی که علمی تر و منضبط تر شده به مردم خدمت رسانی می کنیم.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه 97 درصد پرونده های قاچاق به سازمان تعزیرات ارجاع داده می شود، گفت: پرونده های قاچاق در تمام کشور 6 درصد پرونده ها را شامل می شود و 94 درصد از کل پرونده های سازمان تعزیرات ارتباطی با قاچاق ندارد اما همین مقدار پرونده قاچاق نیز بخش زیادی از ظرفیت سازمان را دیگر خود کرده است.
وی افزود: برای نشان دادن کارایی و اثربخشی سازمان به مردم راهی جز افزایش تعامل با دستگاه های گوناگون نداریم و اکنون به دنبال ترمیم این موضوع هستیم زیرا کم کاری و کوتاهی کار سازمان تعزیرات بر گستره تمام آحاد جامعه اثر می گذارد.
فرهاد افشارنیا رئیس کل دادگستری استان خوزستان در این جلسه گفت: ما نسبت به کالاهای مردم که به ظن قاچاق توقف می شود مسئولیم و باید امانت دار مردم باشیم بنابراین لازم است مامورین مبارزه با قاچاق آموزش های لازم در این خصوص را بگذرانند.
وی افزود: فرآیند رسیدگی ها طولانی است و این ممکن است موجب تضییع حقوق بی گناهان باشد و این بدبینی در اثر نوع رسیدگی ها بعضا به وجود می آورد.
رئیس کل دادگستری استان خوزستان در پایان سخنان خود بر لزوم حفظ کرامت انسانی حتی در مورد متخلفان تاکید کرد.
 
 
 
 
 
 
 
نظرات کاربران
نظرشما
نام :
آدرس صندوق الکترونیکی :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :