Alternate Text
شنبه 21 تیر 1399- 05:23
بیانیه سازمان تعزیرات حکومتی

لایحه دائمی شدن قانون تعزیرات حکومتی بزودی نهایی می شود

دکتر غلامحسین الهام وزیر دادگستری گفت : لایحه دائمی و عادی شدن قانون تعزیرات از چند ماه آینده نهایی خواهد شد .
دکتر الهام که در دور دوم سفرهای استانی هیأت دولت در جمع کارکنان تعزیرات حکومتی همدان حضور یافته بود گفت : با مصوبه مجمع‌ تشخیص مصلحت نظام و پی‌گیری رئیس قوه قضائیه ، قانون پایدار کردن و ثبات تعزیرات در چارچوب مأموریت جدید مصوب و دنبال خواهد شد .
وی افزود : امروز تعزیرات به عنوان یک ضرورت پایدار پذیرفته شده است ومسیر تعزیرات درصدور آراء از استحکام خوبی برخوردار بوده که این انتظار در شعب قضایی باید حفظ شود .
سخنگوی دولت با بیان اینکه در بخش تعزیرات همه سرباز عدالت هستند،خواستار افزایش کارآمدی مجموعه وبه روز شدن فعالیت‌هاشد .سخنگوی دولت گفت:مجموعه دولت برای تنظیم بازار یکپارچه مصمم است و تعزیرات و بازرگانی باید ارتباط عمیقی با یکدیگر داشته باشند.
الهام افزود: اصل باید بر اعتماد به صنو ف ،سلامت ،اصالت و رفتار بازار باشد و از خود ظرفیت بازار،برای بالا بردن اعتماد به تولید کننده،تجار وبازرگانان بهره گرفت.
وی گفت :مقابله با قاچاق در خدمت تجارت سالم و مبارزه با گرانفروشی در خدمت سلامت بازار و کاسب و تلاشگر است.وی افزود: نگاه به بازار بد بینانه نیست و مثبت است وبا همکاری اصناف باید ریشه های اجحاف به مردم قطع شود.
وزیر دادگستری تصریح کرد:تعزیرات در مقابل تجارت و بازار کار نیست بلکه پشتوانه همه،برای خدمت به مردم و تامین عدالت است.