یکشنبه 18 خرداد 1399
تعزیرات استان بوشهر
| |
آشنایی با استان

وضع موجود محورهای توسعه صنعتی و موقعیت جغرافیایی استان بوشهر1


وضع موجود محورهای توسعه صنعتی …..
 
موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی استان علی رغم ایجاد برخی محدودیت ها در توسعه بخش صنعت در استان ، ظرفیتهای بالقوه ای را در برخی از زمینه ها خصوصاً، آنجا که به شرایط طبیعی استان مربوط می شود ایجاد کرده است با توجه به وجود طولانی ترین ساحل در کشور و کشت گسترده نخیلات در استان طی سالها ی اخیر بیشترین سرمایه گذاری در صنایع غذایی مرتبط با صنایع شیلات نخیلاتی صورت گرفته است . واحد های عمل آوری میگو به واسطه ارز آوری و سود مناسبی که دارند توسعه فو ق العاده ای داشته و توسعه مزارع پرورش میگو در استان که هر ساله از بازدهی بیشتری نیز برخوردار می شوند چشم انداز توسعه هر چه بیشتر واحد های عمل آور ی را در استان طی سالهای آینده بهتر نموده است .
بیشترین میزان سرمایه گذرای ریالی از بخش صنایع غذایی به منسوجات و کانی های غیر فلزی اختصاص داشته است . امکان تامین مواد اولیه ساخت منسوجات به دلیل گسترش وا حد های پترو.0شیمی در کشور و نیاز استان و سایر استانهای ساحلی به صنایع مرتبط با دریا، سرمایه گذاری در تولید تور ، نخ تابیده و طناب پلاستیکی را افزایش داده است
دارای 8 شهرستان به نام های :بوشهر (مرکز استان )، تنگستان ، دشتستان ، دشتی ، دیر، دیلم ، کنگان و گناوه …و 17بخش و 36 دهستان می باشد .
بوشهر - عسلویه


موقعیت جغرافیایی استان بوشهر....
 استان بوشهر با مساحتی در حدود 2316کلیومتر مربع بین 27 درجه و 14 دقیقه تا 30درجه و 16 دقیقه عرض شمالی و 50 درجه و 6 دقیقه تا 52 درجه 58 دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ در جنوب ایران واقع گردیده است این استان از شمال به استان خوزستان و قسمتی از استان کهکیلویه و بویره احمد جنوب و مغرب به خلیج فارس و قسمتی از استان هرمزگان و از شرق به استان فارس محدود میگردد .
گندم زار و نخلستان رود فاریاب (دشتستان)
دارای 8 شهرستان به نام های :بوشهر (مرکز استان )، تنگستان ، دشتستان ، دشتی ، دیر، دیلم ، کنگان و گناوه …و 17بخش و 36 دهستان می باشد .