شنبه 5 مهر 1399
| |
تاریخ 1398/09/04         ساعت 10:58:37     گروه خبری تعزیرات

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه رشد غیرمتعارفی در پرونده‌ها و مطالبات مردم نداشتیم، گفت: تلاش کردیم با تشدید نظارت‌ها و بهره‌گیری از مشارکت دستگاه‌ها از رشد قیمت‌ کالاها جلوگیری کنیم.
تصویر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی به نقل از خبرگزاری خانه ملت، جمال انصاری رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در جلسه علنی امروز (دو‌شنبه 4 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان ارائه گزارش در خصوص تنظیم بازار پس از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین گفت: متغیرهای مختلف اقتصادی در شرایط پرتکرار چند سال اخیر ایجاد شده است و تأثیرات متفاوت آن در پیکره اقتصادی کشور بروز و ظهور داشته است.
انصاری ادامه داد: در سال‌های گذشته سازمان تعزیرات حکومتی در شرایط متراکم و انباشت مطالبات مردم تلاش کرده تأثیر منفی متغیرها را کاهش دهد و با مداخله بیشتر دستگاه‌ها تلاش کردیم افق پیش روی سازمان را به شکل بهتری ترسیم کنیم.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی اظهار کرد: سازمان تعزیرات مبتنی بر مطالبه واقعی مردم سعی کرده مداخله نظارتی و گشت‌های مشترک خودش را از همان ابتدای هدفمندی بنزین با نگاه تشدیدی شکل دهد و این ساماندهی در کنار دادرسی پرونده‌ها در سراسر کشور در حال انجام است.
انصاری با اشاره به آثار تشدید نظارتی سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد: پس از هدفمندی بنزین سطح تقاضا و شکایات مردم در خصوص افزایش قیمت‌ها رشد 400 درصدی داشته است اما سطح واقعی مطالبات مردم و افزازیش پرونده‌ها در طول اجرای طرح هدفمندی حدود 10 درصد بوده است و کمیّت پرونده‌ها رشد غیرمتعارفی نداشته است اما ممکن است در روزهای آینده با درخواست‌ها و مشکلات بیشتری مواجه شویم.
وی ادامه داد: در شرایط متعارف اقتصادی سالانه یک میلیون پرونده در سازمان تعزیرات حکومتی در گردش است بنابراین طبیعی است که با اجرای طرح هدفمندی بنزین دچار نوسانات پرونده‌ای شویم.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی تدوین و ابلاغ دستور‌العمل فرآیند نظارت بر بازار و بهره‌گیری از مشارکت و تعامل دستگاه‌ها، تدوین و ابلاغ راه پیشگیری و مبارزه با گرانفروشی و احتکار، فعال‌سازی کمیسیون‌های نظارت بر امور تعزیرات در استان‌ها با محوریت استانداران، تشکیل شعب ویژه رسیدگی و دادرسی پرونده‌ها و همچنین تقویت ناوگان گشت سازمان تعزیرات حکومتی و افزایش دو برابری برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها را اقدامات سازمان متبوع خود پس از سهمیه‌‌بندی بنزین عنوان کرد.
انصاری با اشاره به استفاده و افزایش فعالیت رسانه‌ها در پوشش اقدامات سازمان تعزیرات حکومتی برای کاهش بار روانی مردم افزود: حضور میدانی مدیران سازمان تنها بخشی از اقداماتی بوده است که برای تأثیرگذاری بیشتر و کاهش فشار بر مردم انجام شده است.