شنبه 5 مهر 1399
| |
تاریخ 1398/10/15         ساعت 16:09:13     گروه خبری تعزیرات

سردار سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین‎ سپاه پاسداران و همرزم شهید سپهد سلیمانی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره این شهید که در وزارت دادگستری برگزار شد، منتقمین خون این شهید والامقام را جبهه مقاومت و جهان اسلام عنوان کرد.
تصویر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، آئین تکریم و بزرگداشت فرمانده نام آور سپاه قدس، شهید سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی و یار و همرزم دیرینه اش شهید ابومهدی المهندس و شهدای معظم فاجعه ۱۳ دیماه سال ۹۸ با حضور وزیر دادگستری، سردار سپهر از همرزمان شهید سلیمانی و مدیران، مسئولان و کارکنان سازمان تعزیرات حکومتی برگزار شد.
سردار پاسدار محمدحسین سپهر در این مراسم با بیان این مطلب که شهید سلیمانی بارها در معرض ترور بودند و مساله ترور ایشان خارج از تصور نبود، در مورد چرایی این ترور گفت: یکی از دلایل انجام این ترور احتمال شکست ترامپ در رای گیری با حزب مخالفش می باشد که با این اقدام به دنبال تثبیت جایگاه بوده است.
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین‎ سپاه پاسداران  افزود: بی اعتباری ترامپ نزد مردم و سران برخی کشورها نیز یکی دیگر از دلال انجام این است و یکی دیگر از دلایلی که ترامپ این تصمیم را گرفت کاهش قدرت آمریکا در مقابله با هیات های ایرانی در جبهه های مختلف بود.
این همرزم شهید در مورد دلایل ترور در جبهه مقاومت اظهار داشت: نخستین شکست اسرائیل بعد از ۷۰ سال در جنگ ۳۳ روزه بود که رهبر معظم ما فرماندهی آن را به عهده داشت و صهیونیست شکست خورد و در این راه تنها کسانی که همواره به سخنان امام (ره) اعتقاد داشتند افرادی همچون شهید سلیمانی بودند.
وی تصریح کرد: مزدوران و صهیونیست بارها و بارها در جبهه مقاومت شکست خوردند و فرماندهی این عملیات ها با شهید سلیمانی بود.
سردار سپهر با اشاره به اینکه مقاومت و ایستادگی جبهه مقاومت غرب آسیا در مقابل دیپلماسی غرب از دیگر دلایل چرایی اقدام به این ترور بود، بیان کرد: امروز امنیت جهان کفر در اسرائیل است و این امنیت توسط جبهه مقاومت از بین رفته و در خطر است.
وی یادآور شد: انتقام خون شهید سلیمانی و همراهانش نه فقط از طریق سپاه قدس بلکه از سوی جبهه مقاومت و جهان اسلام گرفته می شود و این انتقام به فرموده امام خامنه ای (مدظله العالی) انتقام سختی است‌.
سردار سپهر در مورد دلایل داخلی برای ترور شهید سلیمانی گفت: افزایش قدرت دفاعی ایران که باعث ترس مزدوران می شود نیز از دلایل این ترور است، همین ارتقای توان موشکی، هوابرد، نظامی و ... باعث وحشت مستکبران به خصوص اعضای ۳۳ پایگاه آمریکا در منطقه است؛ در حدی که افراد حاضر در این پایگاه ها با پوتین و لباس می خوابند.
سردار سپهر ناکارآمدی آمریکا در تغییر محاسبات راهبردهای ایران و سیاست های رهبر معظم انقلاب را نیز از سایر عوامل داخلی ترور برشمرد و گفت: انتقام به احتمال زیاد راهبردی است و نباید تعجیل کرد چراکه این انتقام تنها متعلق به ایران نیست بلکه انتقام جبهه مقاومت خواهد بود و این دعوای جهان اسلام و مستکبران است.
در ادامه این مراسم حاضرین با نوحه سرایی و سینه زنی یاد و خاطره شهدای معظم جهان اسلام به ویژه شهید سپهبد سلیمانی را گرامی داشتند.