سه شنبه 6 اسفند 1398
| |
تاریخ 1398/08/14         ساعت 13:10:54     گروه خبری اخبار تعزیرات

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور مبارزه با قاچاق کالا سازمان تعزیرات گفت: ماهی ها در خارج محدوده گمرکی صید و در همان مکان به افراد خارجی فروخته می شوند و برخورد با این قضیه آنگونه که باید نیست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع گرانی محصولات دریایی در آگهی ها در ارتباط تلفنی با عبدالمجید اجتهادی مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.
سیدعبدالمجید اجتهادی گفت: محصولات دریایی به دو نوع خاویاری و سایر ماهی ها تقسیم می شوند.
وی ادامه داد: قانونگذار برای ماهی های خاویاری و خاویار شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است بطوریکه ماده ۲۶ "قانون مبارزه با قاچاق کالا" برای هر گونه اقدام و صید و عمل آوردن و صدور و ورود خلاف آن مجازات شدیدی تعیین کرده است.
مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات مطرح کرد: اگر ماهی قاچاق شود همچون سایر کالاهای مجاز مشروط با آن برخورد می شود و هیچ تفاوتی در تعیین مجازات ها وجود ندارد.
وی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر بزرگ ترین مشکل ما درخصوص ماهیانی که در آبهای سرزمینی و تحت نظارت ما صید می شود این است که صیادان متمایل به فروش ماهی ها به کشورهای همسایه هستند و همین مسئله موجب کاهش ماهی در بازار داخل و افزایش قیمت ها خواهد شد.
اجتهادی عنوان کرد: ماهی ها در خارج از محدوده گمرکی صید و در همان مکان به افراد خارجی فروخته می شوند و متاسفانه نظارت و برخورد با این قضیه آنگونه که باید انجام نمی گیرد.

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
آدرس صندوق الکترونیکی :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :