شنبه 5 مهر 1399
| |
تاریخ 1398/09/23         ساعت 14:31:54     گروه خبری اخبار تعزیرات

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این استان به تشریح عملکرد و وظایف این اداره کل پپرداخت.
تصویر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، مهدی ریاضی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در مصلای قدس با بیان اینکه جلسات تنظیم بازار با حضور کمیته هماهنگی تعزیرات و مدیران استان به صورت هفتگی در استانداری برگزار می‌شود، افزود: تامین ارزاق و بازرسی و نظارت بر ارائه کالا و خدمات در این استان به صورت روزانه در سه شیفت به صورت گشت بازرسی در سه نوبت صبح، ظهر و شب با سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف انجام می‌شود و موارد تخلف در سازمان تعزیرات حکومتی مورد بررسی قرار می‌گیرد گفت: در تامین کالاهای اساسی در استان مشکل خاصی وجود نداشته باشد.
وی ادامه داد: حاصل این تلاش‌ها موجب شده ‌است تا قم در رده پایین ترین استان ها از نظر نرخ تورم باشد و این به این معناست که قیمت کالا و خدمات در قم نسبت به سایر استان‌ها در پایین‌ترین حد قرار دارد. این مسئله به دلیل وجود کسبه‌ی متشرع و منصف، همکاری اجتماعی مردم، همکاری دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی، اتاق اصناف و حمایت دستگاه‌های قضایی است.
وی با بیان اینکه وظیفه اصلی سازمان تعزیرات حکومتی، رسیدگی به تخلفات، پیگیری تخلفات اقتصادی و صدور حکم است، ادامه داد: رسیدگی به تخلفات قانون مبارزه با قاچاق ارز، رسیدگی به کم‌فروشی، عدم صدور فاکتور، اغفال در فروش و... از دیگر صلاحیت‌های این سازمان است، اما متاسفانه پس از گذشت 25 سال از تاسیس این سازمان هنوز بسیاری از مردم از وظایف این سازمان آگاه نیستند.
ریاضی گفت: طرح شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی کاملا رایگان صورت می‌گیرد و میانگین زمان رسیدگی به پرونده ها به کمتر از ۱۵ روز کاهش یافته و این موجب بروز بازدارندگی در این زمینه شده است.
وی ادامه داد: پرونده‌ها و گزارش تخلفات عموما از سوی نیروی انتظامی و گاها از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت پخش فرآورده‎های نفتی به سازمان تعزیرات ارسال می‌شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم خطاب به مردم عنوان کرد: قبل از خرید کالا، قیمت آن را با چند واحد فروش دیگر مقایسه کنید تا به قیمت صحیح خرید کنید، به تاریخ انقضا و تاریخ تولید محصولات دقت کنید، فاکتور کالاهای گران‌قیمت را برای اطمینان نزد خود نگهدارید، از خرید کالاهای بهداشتی و خوراکی خارجی پرهیز کنید چراکه این موارد اغلب تقلبی و ناسالم هستند، .
ریاضی در پایان گفت: مردم می‌توانند تخلفات را به شماره تماس 124سازمان صنعت، معدن و تجارت یا شماره تماس 135 سازمان تعزیرات حکومتی گزارش دهند.