پنجشنبه 14 مرداد 1400
انگلیسی | نقشه سایت | جستجو
وزارت دادگستری سازمان تعزیرات حکومتی
سال جهش تولید
تاریخ 1400/03/25         ساعت 11:39:51     گروه خبری اخبار تعزیرات

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از ضبط و جریمه 2 میلیاردی قاچاقچی ارز خبر داد.
تصویر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، غلامرضا سالاری با اشاره به کشف بیش از 3 هزار دینار کویت که در کیف دستی این فرد جاسازی شده بود افزود: طبق دستور العمل بانک مرکزی خروج ارز از کشور به میزان بیشتر 5 هزار یورو و معادل آن قاچاق تلقی می شود که در این راستا برای این مسافر پرونده ای در شعبه 10 تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس اضافه کرد: متهم به تخلف خود اعتراف کرد که نهایتا با بررسی های انجام شده و محرز شدن تخلف، شعبه رسیدگی کننده حکم به ضبط ارزهای مکشوفه و جریمه 2 میلیارد ریالی متهم صادر کرد.
غلامرضا سالاری افزود : بر اساس شکایت یکی از بانک های استان، این شرکت برای واردات برنج به کشور، مبلغ 23 میلیون روپیه ارز دولتی را دریافت کرده و این در حالی بوده که طبق گزارش گمرک، کالایی در این رابطه به کشور وارد نشده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از تشکیل پرونده ای در شعبه سوم تعزیرات حکومتی استان جهت بررسی موضوع خبر داد و گفت: با احضار مدیرعامل شرکت به تعزیرات حکومتی، تحقیقاتی پیرامون موضوع انجام شد و نهایتا تخلف این شرکت بازرگانی در عدم ایفای تعهد ارزی محرز و مسلم شد.
وی اضافه کرد: شعبه رسیدگی کننده حکم به استرداد مبلغ 23 میلیون روپیه به بانک شاکی و تعلیق کارت بازرگانی مدیرعامل متخلف به مدت یکسال صادر کرد.