شنبه 5 مهر 1399
| |
تاریخ 1398/12/26         ساعت 15:12:39     گروه خبری تعزیرات

وزیر دادگستری با اشاره به تامین 40 درصد مایحتاج مردم به صورت اینترنتی بر لزوم تمرکز سازمان تعزیرات بر پیشگیری از تخلفات و همکاری با رسانه ملی برای پخش موضوعات پیشگیری محور تاکید کرد.
تصویر  

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری در نشست با رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و مدیر شبکه ایران کالا گفت: با توجه به اعلام قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در حوزه بازرگانی در مورد تامین 40 درصد مایحتاج مردم به صورت اینترنتی، سازمان تعزیرات در نظر دارد علاوه بر انجام گشت های مشترک، موضوعات پیشگیرانه نیز به صورت زنده با همکاری معاونت پیشگیری سازمان تعزیرات و شبکه ایران کالا پخش شود و نگاه پیشگیرانه سرلوحه کار سازمان تعزیرات قرار بگیرد.

وی افزود: خرید اینترنتی مردم، وظیفه سازمان در بحث پیشگیری را بیشتر می کند و لازم است موضوعات پیشگیرانه از جمله محتوای تقلب در کسب، گرانفروشی، قاچاق و اصالت کالا و خدمات تهیه شود تا مردم از حقوقشان مطلع باشند.

وزیر دادگستری افزود: خیلی کار‌های نمایشی و این را که مسئولان بیش از حد بزرگنمایی و پرحرفی کنند دوست ندارم اما به اطمینان بخشی و اطلاع رسانی به مردم که بدانند نظام و مسئولان خدمت شان هستند، کاملا معتقدم.

وی گفت: برخی کار‌های نمایشی که در آن هدف منطقی و معنوی و خلوص نباشد جواب نمی‌دهد اما این که مردم در معرض اطلاعات قرار بگیرند و مسایل به صورت صادقانه و منصفانه به اطلاع مردم برسد وظیفه تعزیرات است که اگر این کار را انجام ندهیم کوتاهی کرده ایم.

آوایی گفت: با همه محدودیت‌ها باید رسیدگی‌های سازمان تعزیرات سریعتر و نتایج هم به مردم اعلام شود.

وزیر دادگستری گفت: خیلی باید مراقب باشیم که به خاطر برخی کار‌های هیجانی یا خوش آمدن مردم بی دلیل آبروی کسی را نریزیم و مثلا انباری که احتکار در آن محرز نشده است با اقدامات هیجانی مسئول انبار را بی اعتبار نکنیم که در گذشته موارد نادری از این اتفاقات رخ داده و باید در کنار سرعت، دقت و قاطعیت، احتیاط کنیم که این مسایل رخ ندهد.

وی ضمن قدردانی از تلاش و همکاری شبکه ایران کالا و دیگر بخش‌های رسانه ملی با سازمان تعزیرات حکومتی از مسئولان سازمان تعزیرات خواست همکاری واحد‌های استانی تعزیرات را با صدا و سیما بیشتر کند.

آوایی از رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی هم قدردانی کرد و گفت: وی در ایفای نقش اطلاع رسانی به مردم نقش مهمی دارد.

وزیر دادگستری گفت: ما در نوروز حضورمان را تقویت خواهیم کرد و من در این ایام همه روزه در وزارت خانه حاضرم.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی هم در این نشست گفت: ما طبق روال هرسال ظرفیت گشت‌های نوروزی مان را افزایش می‌دهیم و صددرصد پای کار هستیم و گشت‌های ما به فراخور نیاز بازار قابل افزایش خواهد بود.

جمال انصاری افزود: روزانه مایحتاج مردم را رصد می‌کنیم و با توجه به تغییر اولویت های خرید مردم، قطعا اولویت های سازمان تعزیرات نیز در رسیدگی به تخلفات تغییر کرده و با هر گونه سوء استفاده‌های احتمالی به بهانه بیماری کرونا برخورد جدی خواهیم کرد.

اردشیر زابلی زاده مدیر شبکه ایران کالا در این نشست به ارتباط بسیار خوب رسانه ملی با سازمان تعزیرات حکومتی اشاره کرد و گفت: شبکه ایران کالا هم در این راستا تلاش کرد در اقدامی ویژه گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی را به صورت زنده پخش کند.

وی افزود: پخش زنده، باورپذیری مسئولان را بیشتر می‌کند و مردم در این برنامه‌ها به خوبی می‌دیدند که چگونه تعزیرات با قاطعیت برخورد می‌کند.

زابلی زاده گفت: برخورد‌های سازمان تعزیرات با متخلفان توقع مردم را افزایش داده و به نوعی در مردم ایجاد امید کرده است و قطعا باید این برخورد‌ها قاطعیت بیشتری ایجاد کند.

مدیر شبکه ایران کالا در این نشست از وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات خواست به گونه‌ای مدیریت شود تا تعامل ادارات کل استانی تعزیرات هم با این شبکه تلویزیونی بیشتر شود.

گفتنی است، در این نشست جمال انصاری رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، محمد بارانی معاون پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی، انصاری مشاور وزیر دادگستری، سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی و اردشیر زابلی زاده مدیرشبکه ایران کالا حضور داشتند.