شنبه 29 خرداد 1400
انگلیسی | نقشه سایت | جستجو
وزارت دادگستری سازمان تعزیرات حکومتی
سال جهش تولید
تاریخ 1399/06/24         ساعت 11:42:54     گروه خبری تعزیرات

وزیر دادگستری در دیدار با کارکنان اداره کل تعزیرات حکومتی استان چهارمحال و بختیاری بر حساسیت کار صدور و اجرای حکم تاکید کرد.
تصویر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری و هیئت همراه در سفر یک روزه به استان چهارمحال و بختیاری ضمن بازدید از اداره کل تعزیرات این استان، در دیدار با همکاران این اداره کل گفت: همه ما باید قدر جایگاه های خود را بدانیم زیرا برای خودمان عادی شده ولی برای مردم عادی نیست و می‌گویند وزیر، رئیس، رئیس شعبه و ... است که با یک توقع و انتظاراتی همراه است. 
وی افزود: این نظام ما را امین شمرده و همه آبروی نظام را یکجا به ما داده‌اند لذا باید دائم خودمان را به خدا بسپاریم تا کمکمان کند زیرا برای حفظ خودمان ناتوان هستیم و باید متوسل و متوکل به خدا شویم.
آوایی گفت: طوری رفتار کنیم که وقتی رفتیم و بازنشسته شدیم و پشت سر خودمان را نگاه کردیم، چیزی جز خوبی رفتار خودمان یادمان نیاید و نگوییم کاش این کار را نمی کردیم، کاش رأی ظالمانه را نمی‌دادیم زیرا وقتی گذشته را مرور کنیم و ببینیم که رفتار انسانی داشته‌ایم، نشاط به ما دست می دهد ولی اگر اشتباه بوده و تخلف کرده ایم، غفلت کرده‌ایم، حالمان بد می شود با وجود اینکه اقتضائات انسان حکم می‌کند که گاهی غفلت یا اشتباه کند. 
وی تصریح کرد: طوری رفتار کنید که مردمی که به تعزیرات می آیند اگر محکوم شدند نیز بگویند این آدم درست با من رفتار کرد و رأی او حق بود. 
وزیر دادگستری خاطر نشان کرد: یک بی احتیاطی ممکن است زحمات و خدمات سی سال ما را نابود کند و یک نفرین نا به جا ممکن است مسیر زندگی مان را تغییر دهد و خراب کند پس جایگاه حساس است و جریمه‌ای که حکم می دهید، برای شما عادی است اما برای مردم یک سابقه است و یک پلاکارد یعنی بی اعتبار کردن یک بازاری و باید حتماً با دلائل و مستندات کافی باشد و حواسمان باشد.
در ابتدای این دیدار محمدرضا عمرون مدیرکل تعزیرات حکومتی استان چهارمحال و بختیاری گزارشی از اقدامات سال 98 و 6 ماهه سال جاری این اداره کل ارائه کرد و در پایان نیز کارکنان این اداره کل به بیان سوالات و نکات خود پرداختند و وزیر دادگستری به مسائل مطروحه پاسخ داد.