شنبه 2 مرداد 1400
انگلیسی | نقشه سایت | جستجو
وزارت دادگستری سازمان تعزیرات حکومتی
سال جهش تولید
تاریخ 1400/03/08         ساعت 14:20:16     گروه خبری تعزیرات

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در جلسه تکریم معاون سابق اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات و معرفی سرپرست این معاونت، گفت: نمی‌توانیم بگویم در آینده نیازمند اقدامات جدید نیستیم بلکه سازمان نیاز دارد چابک‌تر و دقیق‌تر خودش را برای شرایط آماده کند اما من به آینده روشن سازمان تعزیرات حکومتی قطعاً امیدوارم.
تصویر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، جمال انصاری در جلسه تکریم معاون سابق اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات و معرفی سرپرست این معاونت با حضور معاونان و مدیران ستادی سازمان، گفت: من وظیفه دارم از دکتر بارانی به عنوان یکی از مدیران علمی و اجرایی سازمان، تشکر کنم که در مواجهه با مسائل و مشکلات به خوبی مدیریت کردند و این از خصایص یک مدیر است که در برخورد با سختی‌ها بتواند مدیریت کند.
وی با اشاره به اینکه در سه سال گذشته معاونت اجماعی و پیشگیری از تخلفات با وجود محدودیت‌های بسیار به خوبی رسالت سازمانی را به سایر سازمان‌ها ابلاغ کرده‌اند، تصریح کرد: به شخصه از ایشان و همکاران مدیریتی و همکاران بخش اداری تشکر می‌کنم و امیدوارم خداوند کمک کند چون امسال کار در حوزه پیشگیری و سلامت به خصوص در مواجهه با بنگاه‌های اقتصادی در راستای انجام منویات رهبر معظم کار دشواری است و هنر ما این است که کار را به خوبی انجام بدهیم.
معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی اظهار داشت: با توجه به سابقه کاری مرتبط و تجربه مستقیم و مرتبط بنا بر این شد که آقای آقایی مسئولیت را عهده دار شوند زیرا ایشان نماینده خوب این حوزه در بسیاری از جلسات و اشتراکات سازمانی ما بودند و تشکر می‌کنم که این مسئولیت را پذیرفتند و مطمئنم با ارتباطات خوب سازمانی و فراسازمانی که دارند به خوبی وظایف این حوزه انجام می‌شود و قطعاً نیازمند همکاری سایر حوزه‌ها هستند چراکه بدون همکاری موفقیت‌ها پر هزینه و با تأخیر صورت می‌گیرد.
وی گفت: هنوز معتقدم و مصرم که معاونت اجتماعی و پیشگیری از تخلفات سازمان تحقیقاً بایستی نهادینه‌تر از این شود و بایستی حتماً تقویت کنیم تا سازمان یا سازمان‌های مشابه ما ماموریتی که محول به آنها هست را به نحو بهتر و شایسته‌تری انجام بدهند و هنوز هم جا برای افزایش ظرفیت و انجام امور دارد.
انصاری تصریح کرد: این معاونت بسیار می‌توانست پیشرفت و عملکرد بهتری داشته باشد اما محدودیت‌هایی وجود داشت و از سویی متغییرهای کاری و محوله به سازمان بی سابقه بود؛ همچنان ادامه دارد و اینطور نیست که تلقی کنید مأموریت‌های سازمان کم شده و حتی اگر گشایش‌هایی ایجاد شود، نمی‌توانیم بگویم در آینده نیازمند اقدامات جدید نیستیم بلکه سازمان نیاز دارد چابک‌تر و دقیق‌تر خودش را برای شرایط آماده کند.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در پایان گفت: من به آینده روشن سازمان تعزیرات حکومتی قطعاً امیدوارم و بخشی از موانع سخت و پرحاشیه که به کمک مدیران مرتفع شده و زمینه چالش آفرینی از بین رفته و در بخش بودجه‌ای و حمایت‌های پرسنلی مرتفع شده و ثبات نیرویی برقرار شده است.
محمد بارانی معاون سابق اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات در این جلسه گفت: سپاسگزارم از ریاست محترم سازمان و مدیران محترم که حضور پیدا کردند. این چندساله مدیرانی داشتیم که به بهترین وجه کارشان را انجام دادند و دوران آقای انصاری بسیار پر چالش بود و با وجود محدودیت‌ها و شدایطی که بود، توانستیم کارها را پیگیری کنیم و از پس انجام کار به خوبی بربیایم.
وی افزود: در سالهای گذشته حمایت از تولید مهم بود و ما ارتباط خوبی با حوزه تولید داشتیم و در عین حال که حمایت بالایی از تولید داشتیم، طبق اسناد موجود از ۳ سال پیش تلاش کردیم که موانع را از سر راه تولید برداریم و به لطف خداوند و حمایت‌های دکتر انصاری و کمک‌های سایر مدیران خدمات خوبی انجام شد.
بارانی در ادامه بر ارتقای فرهنگ سازمانی این معاونت در سال‌های اخیر تاکید کرد و گفت: نکته بسیار مهم، پاکدستی مجموعه است که در عین حال که بیشترین فرصت‌های مشروع وجود داشت، سر سوزنی هیچ کدام از کارکنان خطا نکردند و این چیزی است که من به آن افتخار می‌کنم و خدا را شاکرم که به سلامت به سر بردیم و این امانت را سالم تحویل می‌دهیم.
وی در پایان گفت: جا دارد از تمام عزیزان سپاسگزاری کنم و امیدوارم کم کاری‌ها را بر ما ببخشید و بتوانید جبران کنید و بنده همواره به عنوان دوست در کنار شما هستم.
فرزاد آقایی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات گفت: خداوند را شاکرم که در خدمت شما عزیزان هستم و از دکتر بارانی سپاسگزارم و از ریاست محترم سازمان ممنونم که اجازه دادند، خدمتگزار باشم.
وی افزود: نگاه سازمانی به حوزه پیشگیری تغییراتی کرده و در برخی بخش‌ها تبیین شده که می‌توانیم مؤثر باشیم و این گفتمان را آقای بارانی ترویج دادند و امروز در دولت و مجلس و دستگاه‌هایی که به عنوان مدعو و عضو حاضر می‌شویم، به دتبال نگاه تحلیل گرانه ما هستند بنابراین نگاه به سازمان یک نگاه صرف آماری نیست.
آقایی اظهار داشت: قطعاً بخش‌هایی را که نیاز به احیا دارد، احیا خواهیم کرد و شاید تبیین اینکه پیگشیری می‌تواند در تسهیل کار بخش‌ها همکاری داشته باشد کار دشواری بود که در بخش‌هایی انجام شده و امیدوارم بتوانیم با سیاستگذاری که سنگ بنایش را آقای بارانی گذاشته و با حمایت‌های آقای انصاری ریاست محترم سازمان، شاهد کاهش تخلف در حوزه اقتصادی باشیم.
در پایان این مراسم که با حضور معاونین و مدیران ستاید سازمان تعزیرات بر گزار شد، با اهدای لوح از زحمات بارانی قدردانی شد.