شنبه 11 تیر 1401
انگلیسی | نقشه سایت | جستجو
تاریخ 1400/12/22         ساعت 17:20:36     گروه خبری تعزیرات

معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در خاتمه سرکشی از یک کارخانه تولید روغن با همراهی نمایندگان جهاد کشاورزی و بهداشت، سه دستور ویژه برای پیشگیری از تخلفات صادر کرد.
تصویر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، احمد اصانلو در حاشیه بازدید از یک کارخانه تولید روغن، گفت: پیرو گزارش های دریافتی در مورد امتناع از عرضه و همچنین عرضه خارج از شبکه روغن، امروز گشت های مشترک در تهران و شهرستان ها با همراهی روسای شعب تعزیرات حکومتی و بازرسین بهداشت و نمایندگان جهاد کشاورزی به محل کارخانه های تولید روغن مراجعه و موضوع را بررسی کردند.
معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی افزود: با توجه به دریافت گزارش عرضه خارج از شبکه مقدار قابل توجهی روغن در این کارخانه، شخصا به این کارخانه آمده ام تا موضوع را مورد بررسی قرار دهیم و در نتیجه بررسی های انجام شده مقرر شد یک تیم ویژه از جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی تا بررسی اسناد و صدور نتیجه در محل کارخانه حضور داشته باشند تا در وهله نخست، اسناد مربوط به عرضه خارج از شبکه روغن را بررسی کنند که آیا تخلفی انجام شده است یا خیر؟ 
اصانلو تصریح کرد: همچنین در این سرکشی،  شاهد امتناع از عرضه روغن در حجم بالایی بوده ایم که مدیران مجموعه ادعا کردند که قصور در این مورد از شرکت های پخش روغن بوده است که ضمن الزام به عرضه روغن، تیم ویژه مدارک را بررسی می کنند و چنانچه گزارشی در مورد امتناع از عرضه تهیه شود؛ پرونده تخلف توسط تعزیرات حکومتی رسیدگی می شود.
وی اظهار داشت: یکی دیگر از دلایل حضور در این کارخانه ها، موضوع عرضه دو نرخی محصولات بوده  که احراز این تخلف نیز به عهده این تیم ویژه است.
اصانلو تاکید کرد: در این گشت مشترک، 300 تن روغن تاریخ گذشته در انبارها مشاهده شد که با توجه به تغییرات مدیریتی شرکت، برای پیشگیری از ورود این کالاها به سطح عرضه، محل انبارها پلمپ و مقرر شد که کارشناسان بهداشت نسبت به نمونه گیری و انجام آزمایش و همچنین اعلام نتیجه اقدام کنند.
کارشناس بهداشت حاضر در گشت مشترک نیز در مورد روند بررسی روغن های تاریخ گذشته گفت: پس از بررسی و انجام آزمایش در صورتی که روغن ها مصرف انسانی نداشته باشند معدوم و در صورتی که قابلیت مصرف انسانی داشته باشد، برای دام استفاده می شود.
گفتنی است، در این گشت علاوه بر رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، نمایندگان جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیروی انتظامی و روسای شعب تعزیرات حکومتی حضور داشتند.