شنبه 11 تیر 1401
انگلیسی | نقشه سایت | جستجو
تاریخ 1400/12/24         ساعت 09:56:47     گروه خبری تعزیرات

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در حاشیه نشست با مدیرعامل و جمعی از مدیران سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از اجرای فاز دوم سامانه قاچاق کالا و ارز در اموال تملیکی خبر داد و نسبت به اتصال سامانه مذکور در سال آتی ابراز امیدواری کرد.
تصویر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، احمد اصانلو در حاشیه نشست با مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و مدیران این سازمان، گفت: تعامل خوبی میان تعزیرات حکومتی و اموال تملیکی وجود دارد و یکی از نقاط اتصال این دو سازمان به هم اموال مردم است که برای حفظ و صیانت به اموال تملیکی سپرده می شود.
معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی افزود: در دوره های گذشته سرنوشت این اموال مشخص نبود و شاهد انبارهای مملو از کالاهای تعیین تکلیف نشده بودیم که با دستور رئیس جمهور بعد از بازدیدی از اموال تملیکی بوشهر، این موضوع مورد پیگیری تعزیرات حکومتی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه مسأله اموال تملیکی و تعزیرات حکومتی، عدم برقراری ارتباط مکانیزه میان پرونده ها و اموال موجود در انبارها بوده؛ تصریح کرد: وقتی سازمان تعزیرات حکومتی حکم پرونده ای را صادر می کرد، سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی قادر به تشخیص این نبود که رای صادره مربوط به کدام شماره قبض در انبار است که همین امر موجب انباشت کالاها در انبارها شده بود و برای حل این مشکل سامانه ای مطابق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز طراحی کردیم که فاز اول آن در سازمان تعزیرات راه اندازی و رونمایی شد و اکنون نیز فاز دوم آن در اموال تملیکی در حال اجرا است که در نهایت با اتصال این سامانه ها، به صورت آنلاین و سیستماتیک اموال و پرونده های قاچاق پیگیری می شود.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه بخشی از نشست برگزار شده مربوط به اتصال این سامانه ها بوده است، اظهار داشت: بالغ بر ۱۸۰ هزار پرونده مربوط به اموال قاچاق در سامانه بارگذاری شده و اکنون مشخص است که کالا با چه شماره قبضی در اموال تملیکی و با چه شماره پرونده ای در تعزیرات حکومتی وجود دارد و در نهایت سرنوشت پرونده چه شده است.
اصانلو اذعان کرد: این اقدامات در ۵ ماه مسئولیت بنده در سازمان تعزیرات انجام شده و امیدواریم با حضور دکتر اجتهادی و تلاش هایی که در اموال تملیکی انجام می شود؛ بتوانیم این اتصال را به صورت کامل برقرار کنیم.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در پاسخ به این سوال که اتصال دو سامانه چه زمانی انجام می گیرد؟، گفت: با کارهای جهادی و اقدامات اساسی و بنیادی که در حال انجام است، امیدواریم ظرف ۶ ماهه شرایط مطلوب و استاندارد برسیم و بروزرسانی وضعیت پرونده های قاچاق کالا و ارز و کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی انجام شود.