دوشنبه 17 مرداد 1401
انگلیسی | نقشه سایت | جستجو
تاریخ 1401/04/08         ساعت 12:33:25     گروه خبری تعزیرات

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی هدف از تشکیل این سازمان را سرعت و قاطعیت در رسیدگی به پروندها دانست و انجام کار جهادی در عین اجرای عدالت را خواستارشد.
تصویر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، احمد اصانلو در مراسم اختتامیه دوره آموزشی روسای شعب گشت های مشترک سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به نیاز روسای شعب سازمان به افزایش دانش علمی برای صدور آرای متقن، گفت : از ابتدای کار در سازمان تعزیرات ضرورت آموزش بسیار محسوس بود زیرا صدور آراء اشتباه باعث ایجاد شائبه فساد در مردم می شود.
وی با تاکید بر اینکه  این دورهای آموزشی باید برای روسای شعب گشت‌های مشترک برگزار شود افزود : امیدوارم که بتوانید آراء متقن صادر کنید و از تجربه حضورتان در تعزیرات و سخت گیری هایی که در طول دوره و آزمون ها انجام شده برای برقراری عدالت و احقاق حقوق مردم استفاده کنید.
وی گفت: وظیفه سازمان در قبال شما داشتن نگاه مثبت و حمایت است؛ منوط به اینکه تلاش کنید و به دنبال علم و دانش باشید و در هنگام صدور رای خودتان را به جای افراد بگذارید و سعی کنید حقی از کسی ضایع نشود.
اصانلو اضافه کرد:  پرونده های بسیار مهمی داریم که نیازمند رسیدگی فوری و دقیق است و انجام درست این کار به کسب علم و داشتن دانش روز و استفاده از تجربیات نیاز دارد.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با تاکید بر اینکه روسای شعب تعزیرات خودشان را با قضات دستگاه قضایی مقایسه نکنند، گفت: سازمان تعزیرات حکومتی دو هدف عمده دارد که اولین هدف آن، ضمانت اجرا برای برآورده کردن نیاز اقتصادی دولت است و دولت برای تنظیم بازار و جلوگیری از تخلفات در جنگ اقتصادی، سازمان تعزیرات را ایجاد کرده است.
وی افزود: دومین هدف از ایجاد سازمان تعزیرات رسیدگی به تخلفات بازار در جنگ اقتصادی است،  نظام و حاکمیت برای انجام این مهم مرجعی را تاسیس کرد که با سرعت و قاطعیت به تخلفات رسیدگی کند و اثرگذاری لازم در بازار داشته باشد.
اصانلو بیان کرد: با وجود این دو هدف زمانی که تخلف مهم و ملی اتفاق می افتد جامعه و نظام انتظار دارد که سازمان تعزیرات بر اساس سیاست دولت و به صورت جهادی رسیدگی خود را انجام دهد بنابراین کارکنان سازمان باید به صورت شبانه روزی فعالیت داشته باشند و نمی توانیم بگوییم که وظیفه ما تنها رسیدگی به تعداد مشخصی از پرونده‌ها است‌.
رئیس سازمان تعزیرات با اشاره به نیاز سازمان به همراهی و همدلی و ارتقاء فرهنگ سازمانی گفت: در آینده نیز دوره‌های آموزشی برای به روز رسانی دانش همکاران انجام می شود .