دوشنبه 17 مرداد 1401
انگلیسی | نقشه سایت | جستجو
تاریخ 1401/05/13         ساعت 17:26:59     گروه خبری تعزیرات

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی بر آمادگی این سازمان در هم افزایی با سایر دستگاه ها برای صدور آرا دقیق و سریع به منظور حفظ احقاق حقوق مردم تاکید کرد.
تصویر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، احمد اصانلو در جلسه تنظیم بازار و اقدام مشترک استان قزوین،  گفت: چنانچه بازار در شرایط عادی باشد نیازی به تشدید نظارت نیست و فقط تعزیرات به موارد جزئی رسیدگی می‌کند اما در یک بازار نا به سامان، نیاز به تنظیم گری بازار تشدید می‌شود.
رئیس سازمان تعزیرات افزود: دیدگاه و برداشت غلطی از قوانین موجود انجام شده و به همین دلیل نهادهایی که وظیفه نظارت دارند، وظیفه خود را به صورت کامل و درست انجام نمی‌دهند.
وی گفت: به عنوان مثال یک برداشت غلطی وجود دارد که نظارت بر محصولات لبنیات تنها نظارت بر چهار قلم کالا است و بقیه اقلام به صورت آزاد قیمت‌گذاری شود.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی افزود: نتیجه این تفکر این شده که در گشت‌های مشترک می‌بینم خیلی واحدها این چهار قلم کالای لبنی را تولید نمی‌کنند و قیمت‌ها به صورت هفته‌ای افزایش پیدا می‌کند و خریدار می‌بیند هر روز قیمت تغییر می‌کند و می‌گوید که بازار رها شده است.
اصانلو با تأکید بر اینکه تمام کالاها و خدمات مشمول نظارت از حیث قیمت‌گذاری هستند، افزود: جهاد کشاورزی و سازمان صمت وظیفه دارد بر تمامی کالاها نظارت کند و اگر کالایی در ستاد تنظیم بازار قیمت‌گذاری نشده نیز مشمول نظارت است اما مبنای نظارت، اجرای صحیح ضوابط قیمت‌گذاری است.
وی افزود: مراکز تولیدی باید بپذیرند که در تمام کالاها نظارت وجود دارد و باید ضوابط قیمت‌گذاری را رعایت کند و این باید تبدیل به فرهنگ شود.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی به موفقیت دستگاه‌های نظارتی و تعزیرات در بهبود شرایط نظارت و برخورد با تخلفات اذعان کرد و گفت: وضعیت تعزیرات از لحاظ امکانات و منابع استانی مطلوب نبوده و خوشبختانه ۳ رئیس شعبه اخیراً به جمع تعزیرات قزوین اضافه شده است.
وی افزود: در حال حاضر هم اثربخشی و دقت آرا بیشتر شده و هم سرعت صدور آرا بالا رفته است و اگر گزارش متقن دریافت شود، سازمان تعزیرات به نحو شایسته اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
به گفته اصانلو، تعزیرات حکومتی آمادگی هم‌افزایی را دارد و با وجود اینکه تعزیرات الزام به حضور در بازار ندارد اما با توجه به شرایط فعلی بازار، تعزیرات حکومتی پای کار آمده و از طریق سامانه ۱۳۵ به صورت الکترونیکی در کنار سامانه ۱۲۴ فعالیت می‌کند.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: تعامل و همکاری خوبی میان سازمان‌ها و استانداری وجود دارد و آقای اعلایی نیز در این حوزه بسیار خوب عمل کرده‌اند و تعزیرات حامی اجرای قانون و کاسبان منصف است.
محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در این جلسه وجود مدیرانی همچون اصانلو را منشأ خیر و برکت برای نظام برشمرد.
در این جلسه، موضوعات روز استان قزوین از جمله کالاهایی همچون شکر، آرد، مرغ و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.