یکشنبه 3 مهر 1401
انگلیسی | نقشه سایت | جستجو
تاریخ 1401/05/13         ساعت 17:21:58     گروه خبری تعزیرات

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ضمن تشکر از اقدامات انجام شده برای قوت بخشیدن به تعزیرات حکومتی، ادامه مسیر را زمینه ساز احیای واقعی این سازمان دانست.
تصویر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی گفت: به نظر من شما تعزیرات را احیا کردید و به آن قدرت بخشیدید، در حالی که اگر این اتفاق نمی‌افتاد، شاید کارآمدی خود را از دست می‌داد، الحمدالله اقدامات شما جلوی این را گرفت، ان‌شاءالله شرایط بهتری را خواهید داشت.
امام‌جمعه قزوین افزود: با ادامه حرکت‌های درست و الهی، شما احیاگر جدی و قوت بخش به مجموعه تعزیرات حکومتی که می‌تواند در سرنوشت، رفاه، آرامش اقتصادی و معیشتی مردم مؤثر باشد؛ می‌شوید.
امام‌جمعه قزوین افزود: در کتاب شریف وسایل الشیعه که از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است، آمده که امیرالمؤمنین (ع) به بازار می‌رفتند، تازیانه هم‌دستشان بود، حضرت ضمن اینکه شلاق دستشان بود و احکام دین را اجرا می‌کردند، در عین حال بازاری‌ها از آمدنشان خوشحال می‌شدند.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: در برخی دولت‌ها که تمام قد می‌خواهند ارزش‌های دینی و اسلام ناب اعمال شود، چنین دولتی نهادهای نظارتی را تقویت می‌کند اما دولتی که کاری به این موارد ندارد، چه بسا در صدد تضعیف نهادهای نظارتی باشد.
امام‌جمعه قزوین افزود: اگر تعزیرات اوایل انقلاب ضرورت داشته تا جلوی سودجویی‌ها را بگیرد، امروز ضرورت تعزیرات حکومتی به خاطر فشارهای تحریمی و تجاربی که مفسدان اقتصادی هرروز بیشتر از گذشته جمع کرده‌اند و مشغول استفاده نامشروع از آن‌ها هستند، دوچندان است.
آیت‌الله عابدینی بر لزوم فرهنگ‌سازی و جلب حمایت مردم اشاره کرد و گفت: وقتی شما کارتان را درست انجام دادید، خدا برکاتش را به سمت شما می‌آورد و مردم هم پای‌کار می‌آیند.
احمد اصانلو در دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: در سال ۷۳ به هنگام تأسیس سازمان تعزیرات، فلسفه تشکیل جدیت و تسریع در برخورد با تخلفات بود که امروز این اختیارات در طی سالیان متعدد از سازمان گرفته شده و این سازمان به یک مرجع رسیدگی مبدل شده و اثرات لازم را نمی‌گذاشت.
به گفته رئیس سازمان تعزیرات، شرایط فعلی ایجاب می‌کند که تعزیرات حکومتی اختیارات گذشته را داشته باشد تا بازدارندگی لازم در جلوگیری از تخلفات صورت پذیرد.
اصانلو با بیان این مطلب که در یک دهه گذشته این سازمان به لحاظ زیرساخت و امکانات و نیروی انسانی کاملاً منفعل می‌شود،  گفت: هیچ دستگاهی به اندازه سازمان تعزیرات ظرفیت مقابله با تخلفات را ندارد در حالی که این سازمان نظارت را بر عهده ندارد و به همین دلیل سعی کردیم برای پاسخگویی به انتظارات مردم، با تمام قوا ورود کنیم.
رئیس سازمان تعزیرات، اصلاح آیین‌نامه این سازمان و مصوبه سران محترم قوا را در افزایش تأثیرگذاری و پویایی این سازمان مهم و مؤثری برشمرد.